השירותים שלנו

אז מה אנחנו יכולים לעשות בשבילך היום?

יעוץ טכנולוגי

לפגישת יעוץ טכנולוגי לחצו כאן >>

הכנת מסמך דרישות לאפליקציה

לקביעת פגישה להכנת מסמך דרישות לאפליקציה לחצו כאן >>

פגישת חוות דעת טכנולוגית

לפרטים נוספים על פגישת חוות דעת טכנולוגית לחצו כאן >>

דמו למשקיעים

למידע על דמו למשקיעים לחצו כאן >>

איפיון אפליקציות

אנו מתמחים באיפיון תוכנה מסוגים שונים, למידע נוסף לחצו >>

איפיון חוויית משתמש UX

מתמחים באיפיון חוויית משתמש. למידע נוסף לחצו >>

עיצוב גרפי UX/UI

למידע אודות עיצוב גרפי UXUI לחצו כאן >>

פיתוח אפליקציות

אנו מתמחים בפיתוח אפליקציות. למידע לחצו >>

פיתוח אפליקציות ווב

למידע נוסף על פיתוח אפליקציות ווב לחצו כאן >>

פיתוח אפליקציות מובייל

למידע נוסף על פיתוח אפליקציות מובייל לחצו כאן >>

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד

למידע על פיתוח אפליקציות לאנדרואיד לחצו כאן >>

פיתוח אפליקציות לאייפון

למידע על פיתוח אפליקציות לאייפון לחצו כאן >>

הכל על התהליך

פיתוח אפליקציות – מה צריך לדעת ואיך מתחילים?

הרבה מאוד חברות, בתי עסק ויזמים הבינו את הפוטנציאל באפליקציית מובייל ורוצים לקחת חלק בעולם חדשני ומתקדם זה אך המרחק מהרעיון והרצון ועד להתחלת התהליך נראה להם רחוק שנות אור. במאמר הבא אנסה לעשות קצת סדר בבלגאן ולענות על השאלות שעולות כמעט אצל כולם (ואם לא, אז על אחת כמה וכמה כדאי להיות מודעים להן).

הרבה אנשים חושבים שהרעיון בפני עצמו מספיק כדי לקבל הצעת מחיר, בעוד שהאפשרויות כל כך רחבות והמחיר תלוי בכל כך הרבה פרמטרים, שזה בגדר בלתי אפשרי לנקוב במחיר על סמך רעיון בלבד.רצוי בשלב הזה לבסס קצת יותר את הרעיון ולהגדיר מסמך דרישות בסיסי, שיתאר בכלליות אילו פונקציות יהיו באפליקציה? האם זה משהו תדמיתי בלבד? האם רוצים אפליקציה שתתפתח ותגדל (כלומר משהו לטווח ארוך)? האם יש פה כוונת רווח? אם כן, אז מהו המודל העסקי? האם ניתן להסתפק בפיתוח זול ופשוט או משהו מקצועי ואיכותי? האם מעוניינים לפתח לכמה פלטפורמות מובייל (אייפון ואנדרואיד למשל) או שמספיק רק לאחת מהן? ועוד.

על סמך מסמך כזה כבר אפשר לתת הערכה גסה או טווח מחירים שיתנו לכם את התחושה של סדרי הגודל ולמה אתם עומדים להכנס.

ככלל רצוי שבטרם תיגשו אל חברות התוכנה, תנסו לעשות בדיקה קצרה ופשוטה בנוגע לרעיון שלכם. חיפוש קצר בAppStore או בGooglePlay לרוב יתן את התשובה האם היה מישהו לפניכם שכבר חשב על הרעיון ואם כן, בדקו במה הוא שונה מהרעיון שלכם ולמה הרעיון שלכם יכול להיות טוב יותר מהאפליקציות הדומות הקיימות.

ניתן לחתום על הסכם סודיות בטרם חשיפת הרעיון. לחברות הפיתוח לרב יש טופס הסכם סודיות סטנדרטי שניתן לחתום עליו.

זה כמובן מאוד ספציפי לכל חברת פיתוח אפליקציות, עד כמה פרויקטים בשותפות היא יכולה לקחת על עצמה בזמן נתון, אבל אל תשכחו שעיקר הפרנסה של חברות פיתוח הוא מפרויקטים בתשלום ולכן על מנת שיוכלו להיכנס לשותפות שכזו רצוי שיהיה רעיון טוב ומגובש ותוכנית עסקית המסבירה בצורה ברורה את אפשרויות הרווח. חשוב לזכור שחברות הפיתוח מקבלות הצעות רבות לפיתוח תמורת רווחים עתידיים ולכן טכנית זה לא אפשרי לבדוק את כל הרעיונות, כך שכדאי שתהיה לכם הצעה מאוד אטרקטיבית שתמשוך אותם לבדוק בכל זאת את האפשרות להצטרף לשותפות. למעשה זה מאוד דומה לתהליך גיוס הון. במידה ואין לכם יכולת מימון עצמית של הפרויקט, ישנן חברות ייעוץ וגיוס הון המתמחות בכך ויכולות אף לבדוק את כדאיות הרעיון כולו.

דבר ראשון צריך לאפיין את האפליקציה וכל המערכת שמסביב. במידה ויש לכם מסמך איפיון, נהדר! תוכלו לשלוח לחברות הפיתוח השונות ולקבל הצעת מחיר. במידה ואין, אל דאגה, כמעט כל חברת פיתוח אפליקציות המכבדת את עצמה מציעה גם שירות איפיון לאפליקציות בתשלום ללא התחייבות לפתח אצלם ולרב במידה ומבצעים אצלם את הפיתוח, עלות האיפיון מתקזזת מעלות הפרויקט כולו. עלות של איפיון לאפליקציה יכול לנוע בטווח של 2000-5000 ₪ (+ מע"מ).

בעיקרון אפשר גם וגם. אנחנו ממליצים, במידה וזה אפשרי, לבצע את הפרויקט בשלמותו באותו בית תוכנה מאחר ולהם יש את הניסיון הדרוש בעיצוב אפליקציות ובממשקי משתמש כך שעבודת העיצוב תהיה קלה, מהירה וזורמת. במידה ותרצו לקח מעצב אחר התהליך עלול להיות מסורבל כי יתכן ואין לו את כל הניסיון הדרוש, לא תמיד הוא מכיר את שיטת העבודה של בית התוכנה דבר שעלול לגרור דרישות נוספות מהמעצב אשר מן הסתם יגרמו לעלויות נוספות. כמו כן, לעיתים המעצב בונה מסכים יפים אבל בעיצוב לא סטנדרטי, דבר המייקר בסופו של דבר את עלויות הפיתוח. החלק של העיצוב בסך עלות הפרויקט הוא לא גדול בד"כ אבל המשמעות שלו גדולה כי זה כרטיס הביקור של האפליקציה ואם היא לא תהיה מושכת, יפה ובעיקר נוחה לשימוש הסיכוי שיורידו וישתמשו בה קטן.

אתייחס בצורה מאוד פשטנית וכללית לשאלה הזו, שוב כי כאמור הטווח פה באמת גדול. מה שבטוח הוא שעבודה מקצועית ואיכותית היא לא עסק זול. אם נתייחס לפיתוח NATIVE בלבד שנעשה ע"י מתכנתים מקצועיים ומותאם לשפת התכנות של מערכת ההפעלה (למשלObjective-C  לאייפון או JAVA לאנדרואיד), עלות אפליקציה המספקת שירות כלשהו למשתמש (שאיננה רק אפליקציה תדמיתית המציגה תוכן בלבד), לרב תחל מ-15,000 ₪. מה שאומר שאם מפתחים ל-2 הפלטפורמות העיקריות כבר הגענו ל-30,000 ₪ ואם עוד יש צורך להוסיף צד שרת ומערכת ניהול (על מנת לשלוט באופן דינמי בתוכן המוצג באפליקציה ולקבל מידע על השימוש באפליקציה) וכמובן עיצוב ברמה סבירה, ככל הנראה שכבר נגיע ל-40,000-50,000 ₪. ככל שרמת הסיבוכיות, הפונקציונליות והתחכום של האפליקציה עולים (למשל משחקים, אפליקציות חברתיות מבוססות מיקום ועוד) כך גם העלות מטפסת ובקלות אפשר לעבור את ה-100,000 ₪ והשמיים הם הגבול.

כן. אחסון על שרת, במידה ויש צורך בצד שרת – משתנה בין חברה לחברה, לרוב החל מ-40 ₪ לחודש. רכישת דומיין – החל מ-50 ₪ לשנה. פתיחת חשבון בגוגל פליי – 25$ חד פעמי. פתיחת חשבון באפל – 99$ לשנה. לחברות התוכנה לרוב יש מבצעים שונים סביב העלויות האלה, כך שכדאי לשאול מראש.

ככל הנראה שלא עניתי על כל השאלות אבל מקווה שלפחות על העיקריות שבהן, כך שיהיה לכם מושג מהיכן להתחיל. שיהיה בהצלחה!

ממליצים עלינו

הלקוחות שלנו

לקבלת המדריך
"איך להפוך רעיון למציאות"
בחינם
הירשמו לניוזלטר שלנו:
דילוג לתוכן