מדריך פיתוח אפליקציות לאייפון

פיתוח אפליקציות מכל סוג ולכל מטרה, הוא תהליך עבודה המיושם בשני מסלולים שונים, האחד מיועד למטרות פיתוח אפליקציות למכשירי אנדרואיד, והשני מיועד למטרות פיתוח אפליקציות לאייפון. בשני המקרים, תהליך הפיתוח מתחיל במה שמכונה: שלב האפיון המקדים במסגרתו מתבצע סקר שוק לצורך בדיקה בנוגע להיתכנות הרעיון וזאת במקביל להגדרת מטרות האפליקציה, קהלי היעד הרלוונטיים לשימוש בה, המודל העסקי של האפליקציה וכדומה.

פיתוח אפליקציות לאייפון – מה חשוב לדעת?

בכל מדריך פיתוח אפליקציות לאייפון, מושם דגש על ההבדלים בין הליכי הפיתוח המיועדים לסביבת מכשירי האייפון לבין הליכי הפיתוח המיועדים לסביבת מכשירי האנדרואיד. הבדלים אלו באים לידי ביטוי בעיקר בשפת התכנות המשתמשת לצרכי הפיתוח, כאשר פיתוח אפליקציות לאייפון נעשה באמצעות שפת תכנות מסוג Objective c. שפת תכנות זו מיועדת לפיתוח אפליקציות למכשירי הפועלים בסביבת ISO של חברת אפל, לרבות, IPHONE, IPAD ו IPOD.

תהליך הפיתוח עצמו מיושם במספר שלבים שונים שהראשון ביניהם הוא תהליך האפיון וסקר השוק כפי שציינו לעיל. חשיבותו של שלב האפיון היא רבה ומשמעותית וברוב המקרים תהליך אפיון מקצועי ומדויק הוא זה שעושה את ההבדל בין אפליקציות הזוכות להורדות רבות לבין עוד אפליקציות המוצבות "על המדף" בחנות האפליקציות. ממצאי שלב האפיון משמשים את המפתחים לאורך כל שלבי הפיתוח ובהתאם להגדרות האפיון השונות מתבצע תהליך אפיון חווית המשתמש באפליקציה, וכמו כן, נקבע הסגנון העיצובי של האפליקציה.

מה קורה בסיום שלבי הפיתוח?

עם סיום שלבי הפיתוח והעבודה על האפליקציה, מתבצעת בדיקת איכות מקיפה במסגרתה אנשי הפיתוח וצוות הבודקים מוודאים שכל מסכי וכפתורי האפליקציה עובדים בצורה תקינה. בשלב זה, מתבצעת גם בדיקת עומסים ונעשה ניסיון לאתר "באגים" כאלו ואחרים בעת השימוש באפליקציה. עם סיום הליכי הבדיקה על ידי צוותי הפיתוח, קיים הכרח בקבלת אישור מטעם חברת אפל בטרם העלאת האפליקציה ל-APPSTORE. הליך קבלת האישור נעשה על הנחיות ברורות של חברת אפל באמצעות מדריך פיתוח אפליקציות לאייפון הזמין לכלל המפתחים הרשומים בחברת אפל כמפתחים מורשים מטעמה.

רוצים לדעת יותר על הליכי פיתוח אפליקציות לאייפון? צרו קשר כאן עוד היום עם מומחי הפיתוח של חברת SHIMARA APPLICATIONS , המתמחה בהליכי פיתוח לכל סוגי האפליקציות.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

לקבלת המדריך
"איך להפוך רעיון למציאות"
בחינם
הירשמו לניוזלטר שלנו:
דילוג לתוכן