מכשירי האייפון הפכו למכשירים האהובים ביותר בארץ. מדובר עם מכשירים חזקים, איכותיים ועמידים הכוללים מערכת נוחה וקלה. מאז יציאת מכשיר האייפון נוצרו קהילות משתמשים גדולות שהדבר היחיד שמאחד אותם היא מערכת ה-IOS  של אייפון. מצב זה הביא לכך שהרבה עסקים ראו באפליקציות דרך טובה לשווק את העסק שלהם ולחשוף אותו ללקוחות שונים.

מהם השלבים בפיתוח אפליקציות לאייפון?

פיתוח אפליקציות לאייפון מתבצע בשלבים שונים. שלבים אלה כוללים:

שלב קונספט האפליקציה- בשלב זה יש להכיר את המתחרים בשוק ואת השוק אליו אתם רוצים להיכנס. אם יש לכם אפליקציה שאין לה מתחרים והיא מביאה משהו חדיש שטרם נראה, רוב הסיכויים שאפליקציה זאת תצליח. אך אם מדובר על אפליקציה שיש לה מתחרים רבים בשוק, חשוב שהיא תהיה שונה על מנת שתוכל לשרוד בשוק.

שלב הפיתוח- שלב זה מתבצע באמצעות בית תוכנה עם ניסיון בתחום בדגש על פיתוח אפליקציות לאייפון.

שלב לאחר פיתוח האפליקציה לאייפון- לאחר פיתוח האפליקציה יש להתייחס לעיצוב האפליקציה אשר חשובה מבחינת נראות ומשיכת העין. את עיצוב יש ליצוק לתוך מערכת ה-IOS  של האייפון ועליה יש לעשות את כל העיצובים הרצויים.

הפצת האפליקציה- בשלב האחרון בפיתוח האפליקציה לאייפון, לאחר בדיקת האפליקציה ואישורה  נכנסת לחנות האפ סטור באייפון. בחנות ניתן להוריד את האפליקציה ישירות לטלפון הנייד ולהשתמש בה לאחר ההתקנה בטלפון.

למה כדאי לכם להשתמש במערכת ה IOS?

מערכת ה-IOS היא מערכת הפעלה נוחה למפתחים במיוחד בראשית דרכם.  המערכת פועלת בקוד סגור בשפת התכנות הייחודית לה. המערכת מאובטחת מאוד ולכן קשה לפרוץ אותה.  כמו כן, ניתן לגייס דרכה לקוחות איכותיים ביותר. יתרונות אלה הופכים את מערכת האייפון לאחת המערכות הבטוחות והנוחות ביותר לשימוש בפיתוח אפליקציות. לכן אם אתם מעוניינים בפיתוח אפליקציות למוצרים או השירותים שאתם מציעים, מערכת ISO לאייפון היא המערכת עבורכם.

מסמך אפיון אפליקציה
חברות לבניית אפליקציות
עיצוב חווית משתמש

בשנים האחרונות ניתן לראות אתרים קיימים רבים הופכים לאפליקציות שמנצלות היטב את יכולות הטלפונים החכמים. אם אתם בעלי עסקים שאינם שוחים בעולם פיתוח אפליקציות – כדאי מאוד שתכירו את תהליך פיתוח אפליקציות לאייפון, כשמערכת ההפעלה שלה היא iOS מבית Apple.

עולם האייפון

פיתוח אפליקציות לאייפון מתאפשרת במערכת iOS השולטת על דרכי ההפצה וצורת הפיתוח לאייפון. תחילה כדאי שתצטיידו במחשב Mac, מקינטוש המבוסס על מעבד Intel חזק לצד מכשיר של iPhone  או iPhone touch אשר מכיל פיצ'רים רבים על מנת לבדוק בו את האפליקציות וכמובן, לא לשכוח את הרישום לתוכנית המפתחים של Apple שמחירה עד 99$ לשנה. תוכנית זו מאפשרת פיתוח אפליקציות, בדיקתן על מכשירי האייפון ולהשתמש ב Appstore למכור אותן עבור מיליוני משתמשים המעוניינים בה. אין צורך לדאוג לעניין התשלום שסודר מראש שאומר ש 70% אל בעל האפליקציה ו 30% ל- Apple.

על קצה המזלג – מערכת iOS

חשוב מאוד להבין את סביבת הפיתוח של מערכת iOS ידועה במערכת סגורה, כלומר בקוד סגור. שפת התכנות וכלי הפיתוח שלה היא Objective C ו – XCode. המערכת מאפשרת בגרסאות השונות במכשירי, iPhone, iPad ו – iPod שליטה מלאה על מראה המכשיר בעזרתן של ערכות נושא, התקנה של תוספים וכלים שימושים המקנים זמינות, קל לתפעול ופשטות.

תהליך פיתוח אפליקציות לאייפון

על מנת לבצע תהליך נכון ומדויק של פיתוח אפליקציות לאייפון בשלב הראשון יש לפתח קונספט שלה ועל איזה צורך היא עונה. כלומר, לבצע מחקר ותכנון האם קיים בשוק, מי המתחרים, מי הקהל יעד ולבנות לאפליקציה מודל כלכלי יציב אשר יושקעו במאמצים בשיווק, לאחר מכן. בשלב השני, שלב הפיתוח בהם צוות UX מתכנן בשביל מה היא נועדה, אילו פיצ'רים יהיו בה לצד צוות UI המתעסקים בממשק של האפליקציה, הפן הוויזואלי. כלומר, המראה של הממשק מבחינת פונטים, צבעים ועוד. כאן, חשוב לציין במידה ואתם בוחרים בחברה לפיתוח אפליקציות, חשוב שהיא תתמחה בעיצוב ממשק לאייפון. לדוגמא, למכשירי אפל יש מסך בית אחד שדורשת חשיבה בצורה שונה. לאחר מפתחים את האפליקציה מגיע השלב השלישי והאחרון והוא שלב ההפצה. בעבר, הדבר היה כרוך באישור אפליקציות מ – Appstore שהיום הוא שופר וקצר יותר.

כדאי לבנות אפליקציה בצורה נכונה ולהשתמש בתיאור בולט ומושך אך ממוקד כדי למשוך תשומת לב, בחירת תמונות ברורות הממחישות את האפליקציה, ביקורות טובות מגולשים אשר יגרמו לאפליקציה שלכם להופיע במקום גבוה יותר. אשפרו Deep Lining ברמת קוד על מנת שייחשפו אליה יותר גם בחיפוש בגוגל או בפרסומות ממומנות.