פיתוח אפליקציות לאייפון

בעבר, רוב המשתמשים בטלפונים הסלולאריים החכמים, העדיפו לרכוש אייפון, בעיקר מכיוון שיצרנים אחרים התקשו להשתוות לביצועים ולטכנולוגיה שהציע המכשיר. עם זאת, בשנים האחרונות נוגסת מערכת ההפעלה אנדרואיד, נתח משמעותי מהשוק, ואפילו עד כדי מחצית מהשוק הסלולארי החכם.

במה שונה פיתוח אפליקציות לאייפון מפיתוח אפליקציות לאנדרואיד?

פיתוח אפליקציות לאייפון, שונה בתכלית מתהליך פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, הן ברמת הכלים והציוד הנדרשים על מנת לפתח את האפליקציה, והן ברמת שפת התכנות. נקדים ונאמר, שהשוני בין תהליכי הפיתוח, נובע ביסודו ממערכת כללים וכלים המונהגים על ידי חברת אפל. בניגוד לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד שמתבצע בקוד פתוח,

פיתוח אפליקציות לאייפון מתבצע בעזרת כלי מערכת של חברת אפל, ויש צורך לעשות שימוש במחשב של חברת אפל (MAC), כמו גם באייפון זמין, על מנת לפתח את האפליקציה בהצלחה. גם שפת התכנות המשמשת לפיתוח האפליקציה לאייפון, Swift, שונה משפת התכנות בה עושים שימוש בפיתוח אפליקציות לאנדרואיד, שהיא JAVA. לבסוף, מפתחי אייפון, נדרשים להירשם כמפתחים בצורה מסודרת בחברת אפל, כמו גם לשלם סכום של 99 דולרים (לשנה), על מנת להעלות את האפליקציות לחנות של אפל.

מדוע פיתוח אפליקציות לאייפון הינו בעל חשיבות גבוהה?

התשובה לשאלה זו, טמונה ביציבותה של חברת אפל. מפתחים ובעלי עסקים המבקשים לקבל חשיפה לאפליקציות שלהם, לא יכולים להסתפק בפיתוח אפליקציות מסחריות או אפליקציות להפצה מסחרית למערכת ההפעלה אנדרואיד בלבד. למרות שנתח השוק מחולק כמעט שווה בשווה, חברת אפל הוותיקה אינה ממהרת לפנות את מקומה למתחרים, וממשיכה לייצר מכשירים וטכנולוגיות חדישות וייחודיות.

לפיכך, מלבד היתרונות הברורים שיש בתהליך פיתוח אפליקציות, כגון, חשיפה מוגברת לקהלי יעד, נגישות כלל ארצית וכלל עולמית, הגדלת המכירות, שימור לקוחות קיימים וצבירת לקוחות חדשים, וכדומה, משתמשי האייפון עדיין מהווים נתח שוק שלא ניתן להתעלם ממנו, בין אם אפליקציות חדשות לחנות האפליקציות, המאפשרות קבלת מידע, ביצוע פעולות, רכישת מוצרים ושירותים, וכמובן, אפליקציות שהופכות את חווית אתה מפתח אפליקציות, או בעל עסק.

צרו איתנו קשר

apps@shimara.co.il, מלאו פרטים למטה ליצירת קשר או חייגו: 0523284430

ממליצים עלינו

הלקוחות שלנו