מערכת האנדרואיד היא מערכת ההפעלה השכיחה ביותר בעולם. השימוש במערכת זאת נעשה בטלוויזיות, מכשירי טאבלט ומכשירים ניידים. מערכת זאת מחזיקה בנתח של מעל 80% מכלל הטלפונים החכמים בעולם. המערכת מבוססת על ליבת לינוקס ומופצת ע"י גוגל.

מרכיבי אפליקציית אנדרואיד

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד כולל ארבעה מרכיבים עיקריים וחיוניים לפיתוח האפליקציה. מרכיבים אלה כוללים :

מרכיב תיבות מלל, לחצנים ויישומים שונים– תיבות המלל, הלחצנים והיישומים השונים מגדירים את המשתמש ואת ה- XML מערכת ההפעלה. כאשר עיצוב האפליקציה מתבצע באמצעות מיקום הרכיבים השונים.

מרכיב השירות–  במרכיב זה הדגש הוא על הגישה לשירותים עבור המשתמשים השונים.

מרכיב ספק התוכן- מרכיב זה מאפשר ניהול המידע הרלוונטי לאפליקציה עצמה.

מרכיב הודעה על אירועים– מרכיב זה כולל את ההודעה על אירועים שונים אשר באמצעותו ניתן להגיב על אירועים.

מרכיבים אלה הופכים את אפליקציית האנדרואיד לאפליקציה השימושית, הנוחה והטובה ביותר לשימוש יעיל ומהיר מאשר אתרי האינטרנט והרשתות החברתיות השונות.

מהי שפת הכתיבה של אפליקציית אנדרואיד?

שפת הכתיבה של אפליקציית אנדוראיד היא שפת הג'אווה. שפת הג'אווה היא שפת פופולארית תחום התכנות, מדובר על שפה הנלמדת בלימודי פיתוח ותכנות. השימוש בשפה זאת היא לרוב בטלפונים הסלולארים, טאבלטים, מחשבים ועוד.

למה כדאי להשתמש בפיתוח אפליקציות לאנדרואיד?

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד הוא כלי מעולה לקבלת לידים וחשיפה מעולה למוצרים או שירותים שהחברה מציעה ללקוחותיה. במקום לפרסם באתרי אינטרנט או באמצעי תקשורת אחרים כמו רשתות חברתיות, עיתונים, רדיו ועוד ניתן לבנות אפליקציה בהתאם לצרכי העסק. מעבר לכך, הנגישות לאפליקציה היא בזמינות מיידית, כך שניתן להוריד אותה במהלך שעות היום. האפליקציות הם כלי מצוין לעסקים שונים ולחשיפה גדולה ללא צורך בהשקעת כסף באמצעי תקשורת שונים. כך שבאמצעותה ניתן להגדיל את ההכנסות של החברה ולהביא לקוחות חדשים. האפליקציות מאפשרות גישה מהירה לשירותים שהיו קיימים עד לא מזמן רק באתרי אינטרנט. שהשימוש בה מקל על החיים ונוח מאוד.

לקבלת הצעת מחיר לפיתוח אפליקציות לאנדוראיד פנו עוד היום בטלפון: 052-328-4430 או השאירו הודעה במייל : apps@shimara.co.il

מסמך אפיון אפליקציה
חברות לבניית אפליקציות
עיצוב חווית משתמש

רבים מבעלי העסקים הבינו את היתרונות הרבים הטמונים בפיתוח אפליקציות לעסק שלהם. בין אם הם מבקשים לפתח אפליקציה אינפורמטיבית, אפליקציה המאפשרת קבלת מידע וביצוע פעולות, אפליקציה העושה שימוש בתכונותיו של המכשיר או אפליקציה המיועדת למטרת ביצוע רכישות, האפשרויות החבויות בפיתוח אפליקציות למכשירים סלולאריים הן רבות ומגוונות.

בשנים האחרונות, מהצגתו של האייפון הראשון, בשנת 2007, עשו הטלפונים הסלולאריים החכמים, כברת דרך ארוכה, ומנתח שוק שנשלט כמעט בלעדית על ידי הסמארטפונים מבית היוצר של אפל, חלוקת הנתחים הפכה לכמעט שווה בין מערכת ההפעלה של אנדרואיד לזו של מכשיר האייפון. לפיכך, מבינים עסקים וחברות, כי אין די בפיתוח אפליקציות לאייפון על מנת לנצל את מירב החשיפה שפיתוח אפליקציה יכולה לספק לעסק שלכם.

יתרונות עסקיים של פיתוח אפליקציות לאנדרואיד

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, חושף בפני בעל העסק, נקודות גישה שאין באפשרותו לקבל אילו היה מסתפק בפיתוח אתר אינטרנט ופרסום מקומי, או אפילו כלל ארצי. הנגישות הנדירה שמציעות אפליקציות, מהווה כלי פרסומי רב עוצמה, ופותחת בפני בעל העסק את הדלת לקהלי יעד ולקוחות פוטנציאליים שייתכן והיה מגיע אליכם רק לאחר שנים של פרסום וביסוס המותג שלו, אם בכלל.

בנוסף, פיתוח אפליקציות, מאפשר ללקוחות קיימים לגשת לשירותים, לקבל מידע, לבצע פעולות ולרכוש מוצרים בנוחות מקסימאלית מהטלפון הנייד שלהם, מה שמסייע רבות לשימור לקוחות קיימים ומבטיח כי יקבלו את השירות הטוב והנגיש ביותר. בסופו של תהליך, פיתוח אפליקציה לאנדרואיד יתרום רבות לנראות המותג, יסייע בקידום המכירות, יגדיל פוטנציאלית את קהל הלקוחות, יעניק גישה מהירה לקהלי לקוחות בארץ ובעולם, ללא גבולות מרחק ושפה, ויחזיר את ההשקעה, במהירות רבה למדי.

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למטרות פרסום לעומת פרסום באמצעים קונבנציונאליים

אם בעבר היה מקובל לחשוב, שפרסום באמצעים קונבנציונאליים כגון עיתונות, טלוויזיה או אינטרנט, מהווה חשיפה מספקת, הרי שהיום החשיבה השתנתה מקצה אל קצה. התפתחותם המהירה של אמצעי הפרסום המעניקים נגישות כלל עולמית, כמו האינטרנט, הביאה לעליית מדרגה בתחרות שיש בשוק, ובאופן שבו רואים הצרכנים את הרגלי הצריכה שלכם. הנגישות המיידית, משחקת תפקיד משמעותי לצרכן הישראלי, כמו גם העולמי. בעזרת פיתוח אפליקציות ייעודית לאנדרואיד, יכול הצרכן לקבל את הנגישות לשירותים או למוצרים שהוא מבקש, גם אם אינו נמצא ליד מחשב, אלא תוך שימוש ביתרונותיו של המכשיר הסלולארי, בגלישה באתרים או שימוש באפליקציות המותאמות במיוחד למכשיר.

יתרון נוסף שמיוחס רק לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד הוא העובדה שאנדרואיד מבוסס על קוד פתוח המאפשר יכולות רבות מעבר לפיתוח אפליקציות לאייפון, שם המערכת סגורה יותר ואמנם בעלת יכולות רבים אך עובדת תחת כללים נוקשים יותר שמטרתם בין היתר היא לשמור על יציבות המכשיר, מערכת ההפעלה והאפליקציות וגם לשמור על פרטיות המשתמשים. באנדרואיד יש יד חופשית יותר בגישה לנתוני המשתמש על המכשיר ובשליטה בפונקציות השונות של המכשיר, כגון נעילת מסך, קבלת סטטיסטיקות שימושים באפליקציות ועוד.